( یوزارسیف آمریکایی )

( یوزارسیف آمریکایی )

با بازی مونیکا بلوچی monica bellucci

  این بار داستان شیرین یوسف را به روایت راجر یانگ ببینید ....

تفاوت تا چه حد...!!!!

نسخه آمریکایی فیلم یوسف پیامبر - فروشگاه کوچولوحضرت یوسف علیه السلام فرزند یعقوب فرزند اسحاق فرزند ابراهیم علیهم السلام از پیامبران بزرگ الهی و اولین پیامبر بنی اسرائیل بود.
نام

یوسف 25 بار در قرآن آمده و سوره ای نیز به نام او موجود است. این سوره داستان زندگی یوسف را به عنوان احسن القصص (بهترین قصه‌ها) از آغاز تا پایان بیان کرده است. حضرت یعقوب علیه السلام 12 پسر داشت. یوسف و بنیامین از زنی به نام راحیل بودند که بسیار محبوب یعقوب بود و در جوانی درگذشت. از این رو یعقوب این یادگاران او را بیشتر از فرزندان دیگرش دوست می‌داشت.
زیبایی بی‌نظیر یوسف نیز به علاقه پدر نسبت به وی افزوده بود. حضرت یوسف (ع) ثمره یک عشق چهارده ساله بود. داستان این عشق مربوط به زمانی است که حضرت یعقوب (ع) هنگامی که به سرزمین دایی خود آمد دلباخته دختر دایی خود راحیل شد.

 

اما برای رسیدن به راحیل مجبور شد تا چهارده سال چوپانی کند و تن به ازدواج با خواهر بزرگتر او لعیا بدهد تا این که بعد از گذشت چهارده سال با راحیل ازدواج کرد. حضرت یعقوب با تولد یوسف تبلور عشق حقیقی خود را در او می دید. حضرت یعقوب یوسف را بر همه بچه هایش ترجیح می داد و او را از همه بیشتر دوست می داشت حتی از بنیامین که برادر تنی یوسف بود. و این داستان از زمانی شروع شد که برادران یوسف به او حسادت ورزیدند و هر روز آتش این حسادت بیشتر می شد تا این که آنها تصمیم گرفتند...

نسخه ی آمریکایی سریال یوسف پیامبر

تفاوت تا چه حد...!!!!

مقایسه فیلم نامه ایرانی و امریکایی

 

نسخه آمریکایی فیلم یوسف پیامبر - فروشگاه کوچولو

 

نسخه آمریکایی فیلم یوسف پیامبر - فروشگاه کوچولو 

نسخه آمریکایی فیلم یوسف پیامبر - فروشگاه کوچولو

نسخه آمریکایی فیلم یوسف پیامبر - فروشگاه کوچولو

کارگردان    Roger Young
نویسنده    James Carrington
تاریخ اکران     16 April 1995

 

بازیگران:

 

Ben Kingsley ... Potiphar
Paul Mercurio ... Joseph
Martin Landau ... Jacob
Lesley Ann Warren ... Potiphar's Wife
Alice Krige ... Rachel
منبع : http://www.akbarvasaba.blogfa.com

/ 0 نظر / 5 بازدید