به یاد شهید "گلدوی" بسیجی ایثارگر فاجعه مسجد جامع زاهدان + فیلم

شهیدمحمد گلدوی بسیجی دلاوری که در مسجدجامع زاهدان چشم به جهان گشود، برای حفظ این مکان مقدس و جلوگیری از فاجعه بزرگ انسانی، در همین مکان به خیل شهدا پیوست.
 

به گزارش رحماء محمد گلدوی بسیجی جان بر کف به همراه چند نفر دیگر از همرزمان بسیجی و پاسدار خودمشغول بازرسی میهمانان مراسم میلاد ثارالله و دعای کمیل در ورودی مسجد جامع زاهدانبود.

فردی قصد وارد شدن به داخل مسجد را دارد، شهید گلدوی می خواهد او رابازرسی کند اما وی مانع می شود، شهید که به این تازه وارد مشکوک شده بود درصددجلوگیری از ورود او برمی آید ولی این مهاجم سعی می کند خود را به داخل جمعیت حاضردر صحن مسجد برساند که شهید گلدوی با تلاش زیاد مانع او می شود.

با وجودی که فرد مهاجم تلاش می کند خودرا به داخل مسجد برساند اما شهید گلدوی او را در آغوش می گیرد و تلاش می کند اینمهاجم را از جمعیت دور کند و در همین هنگام تروریست جنایتکار با کشیدن ضامن بمباقدام به انفجار می کند.

رشادت این بسیجیاز بروز یک فاجعه بزرگتر انسانی جلوگیری کرد زیرا اگر فرد مهاجم می توانست خود رابه داخل مسجد برساند افزون بر صد نفر شهید و صدها نفر دیگر زخمی می شدند.

جوادگلدوی پدر شهید محمد گلدوی که سالها سرایدار و خادم مسجدجامع زاهدان بوده است نیزبه خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: چندین سال سرایدار مسجد جامع بودم و محمد در سومخرداد سال 1359 در همین مکان مقدس چشم به جهان گشود.

وی افزود: شهید محمدسالهای کودکی، نوجوانی و جوانی را در همین مسجد گذراند، با گوشه گوشه این مکان مقدسانس گرفت و در پای منبر علمای اسلام رشد کرد.

او ادامه داد: افتخار می کنم کهفرزند رشیدم چنین رشادت بزرگی از خود نشان داد و ضمن جلوگیری از قتل عام شمار زیادیاز مسلمانان نمازگزار، خود به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

رشادت و از خودگذشتگیبسیجی شهید گلدوی تداعی کننده ایثار و از خودگذشتگی شهید " مسلم کیخا" است.

درهنگامه ای که گروهک مزدور تروریستی عملیات جنایتکارانه خود را در تاسوکی و دارزین وغیره انجام داده بود و در بهمن ماه سال 85 حادثه انفجار اتوبوس حامل کارکنان سپاهپاسداران در خیابان ثارالله زاهدان را مرتکب شد، شهید مسلم کیخا با رشادت و از جانگذشتگی یکی از دو تروریستی را که در حال فیلمبرداری از جنایت خود بودند دستگیر کردو با این اقدام پرده از رازهای پنهان گروهک تروریستی برداشته شد.

در این حادثهشهید مسلم کیخا با مشاهده دو تروریست هنگام فیلمبرداری از صحنه انفجار اتوبوس، یکیاز آنان را دستگیر کرد و تروریست دیگر که سوار بر موتورسیکلت بوده است برای کمک بههمدست خود به سمت مسلم کیخا تیراندازی می کند.

بسیجی جان برکف با وجودی که مورداصابت چند تیر قرار گرفته بود باز هم تروریست یادشده را رها نکرد تا اینکه مردم وماموران انتظامی به محل رسیدند و مسلم کیخا نیز در حالی که فرد مهاجم را محکم درآغوش گرفته بود به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

با دستگیری این تروریست زوایایپنهان جنایات گروهک تروریستی شناسایی و شمار زیادی از اعضای آن دستگیر و محاکمهشدند.

اکنون نیز شهید گلدوی با در آغوش گرفتن یک تروریست دیگر مانع ورود او بهداخل مسجد شد.

به گفته کارشناسان امنیتی چنانچه این تروریست می توانست خود رابه داخل جمعیت حاضر در مسجد برساند شمار زیادتری از مردم شهید و زخمی می شدند.

در مراسم تشییع پیکر پاک شهدای انفجار تروریستی مسجدجامع زاهدان از رشادتو از خودگذشتگی شهید محمد گلدوی تجلیل شد.

در جریان انفجارنخست مسجد جامع زاهدان حدود چهار نفر شهید شدند اما در انفجار دوم که توسط تروریستمزدور دیگری در میان انبوه جمعیت حاضر در مقابل مسجدجامع انجام شد شمار زیادی ازمردم بیگناه شهید و مجروح شدند.

طی دو انفجار پنجشنبه شب مسجدجامع زاهدان 27نفر شهید و 169 نفر مجروح شدند

/ 110 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مدیر

سلام وبلاگت زيباست /فاطمه ،فاطمه است راستي فاطمه زهرا ء سلام الله عليها را چه کساني کشتند ؟مگر او دختر پيامبرنبود ./شما مي توانيد با گذاشتن کد زيبا نوحه کريمي وبلاگتان را به مجلس عزا تبديل کنيد ./موفق باشيد .

مسعود عطاران کبیری

سلام از مطلبتون خیلی ممنونم واسه من اطلاعات خوبی داشت . با مطلبی در مورد فراماسونری به روزم خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم

امین

هوالله العظیم کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا تولد وبلاگ هیئت مکتب الشهدا این وبلاگ آشنای شما ست. امید است در جمع سبز خودتان پذیرا باشید. خوشحال میشوم با حضور و اظهار نظر اصلاحی خویش مرا راهنما باشید. هنوز من کوچکتر از آنم که به وبلاگ زیبا با مطالب گهر بار شما اظهار نظر کنم شما پیشکسوت و من تازه وارد. انشاءالله زائر کربلای معلی و قبر شش گوشه ابا عبدالله ع باشید. یا حق

سها

[لبخند]

سها

و باید رفت... همه چیز به پایان رسید اری وقت رفتن است... وقت سفر کردن ودل کردن... وقت جدایی... پای رفتن نیست ...اما باید رفت... رفت ومقصد را جسد

alireza

مهدی(ع) جان... خدا کند که نیاید دمی که بی تو بر اید دمی که بی تو بر اید خدا کند که نیاید www.mahdi-bia.blogfa.com

نسترن

دوست داشتن برتر از عشق است.عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نا بینایی اما دوست داشتن پیوندی خود آگاه و از روی بصیرت روشن و زلال سلام دوست گلم خوبی ؟ وبلاگت خیلی قشنگه یه زحمت کوچولو واست دارم وقتی اومدی وبلاگم روی عکسای تبلیغاتی یک یا دوبار کلیک کن مرسی عزیزم موفق باشی [قلب][قلب][گل][گل][قلب][قلب][گل][گل]

khadem

سلام دوست من. ویلاگ بسیار زیبایی داری. موفق و پیروز باشید. ما هم به تازگی یک انجمن با عنوان خادمین راه اندازی کردیم که نیاز به کاربران فعال مثل شما دارد تا بتوانیم حقایق را آنچه که هست بگوییم. و خادم امام زمان باشیم. پس منتظر حضور شما هستیم تا من و دوستان از اطلاعات مفید شما نیز بهره مند شویم. یا حق

سعید

باسلام بسیار عالی بود یا حق