مجتمع صارم : بیمارستان فوق تخصصی زنان ، زایمان و نازایی

مجتمع تخصصی صارم دارای نکات قابل توجهی‌ هست. از جمله اینکه یک بیمارستان فوق تخصصی زنان، زایمان و نازایی محسوب میشه که البته شامل کلینیک‌های تخصصی دیگری (مثل پوست و…) نیز میشود. در این بیمارستان به شرایط روحی‌ و روانی‌ بیمار اهمیت زیادی داده شده است. به عنوان نمونه بر حضور همسر در زمان زایمان تاکید دارند که موجب کاهش اضطراب و درد زایمان میشود. همچنین در طراحی‌ این مجتمع، نکات نشاط زای زیادی مدّ نظر قرار گرفته اند، از جمله رنگ دکوراسیون، لباس ها، پخش موسیقی‌ و… موسس این مجتمع، دکتر ابوطالب صارمی (فوق تخصص، باروری و IVF از دانشگاه وین ، اتریش) میباشد که در مورد درمان واژینیسم نیز فعالیت داشته اند و مقاله ای‌ را در این زمینه به چاپ رسانیده اند.

در ادامه در مورد بخش‌های مختلف این بیمارستان و تجهیزات آزمایشگاهی و تصویربرداری موجود در این مجتمع میخوانید (به همراه تصاویر).

ادامه مطلب


بیمارستان تخصصی صارم در زمینی به مساحت ۱۶ هزار مترمربع و فضاهای کاربری حدود ۱۴ هزار مترمربع در طی ۸ سال احداث گردیده و در مردادماه ۱۳۸۵ به بهره برداری رسیده است. ساختار فیزیکی و بنای بیمارستان بگونه‌ای طراحی شده تا حد ممکن از دیدگاههای دانش ارگونومی بهره گیری شود تا محیطی نشاط زا همراه با هیجانهای مثبت و دلپذیر را از یک سوی برای بیماران و مراجعین جهت اثر پذیری بیشتر درمان و از سوی دیگر برای همه همکاران جهت سرویس دهی بهتر فراهم کند.

این بیمارستان دارای بخش‌های زیرمی باشد

کلینیک‌های تخصصی: این کلینیک‌ها که در محلهای جداگانه و ارتباط فیزیکی مناسب با تجهیزات کافی، آماده خدمت رسانی می باشند، عبارتند از کلینیک نازائی . کلینیک زنان . کلینیک حاملگی‌های پرخطر . کلینیک اختلالات غدد . کلینیک یائسگی . کلینیک سرطانهای دستگاه تولیدمثل . کلینیک پستان . کلینیک کولوپروکتولژی . کلینیک مشاوره ژنتیک . کلینیک جراحی پلاستیک شکم ، پستان و نواقص مادرزادی دستگاه تولیدمثل . کلینیک پوست . کلینیک داخلی . کلینیک مشاوره روانشناسی، مشاوره قبل و بعد از بارداری، مشاوره بعد از زایمان، مشاوره زوج‌های نابارور . کلینیک تغذیه

بخش آکواژیمناستیک: بمنظور تشویق و ترغیب خانم‌های حامله به زایمان طبیعی و زایمان بی‌درد با حضور همسر که در اولویت سیاست‌های درمانی بیمارستان است، تمهیداتی مانند مشاوره و راهنمائی زوج در دوران بارداری و استفاده از نرمشهای لازم در استخر ( آکواژیمناستیک ) صورت گرفته است. آکواژیمناستیک با دارا بودن فضای کافی و استخر شنا با پرسنل آموزش دیده و کاردان بوسیلۀ انجام نرمشهای لازم در سالن مخصوص و استخر شنا و همچنین برنامه‌های مشاورۀ زوج‌ها تلاش می نماید تا سیر زایمان را به سوی زایمان طبیعی و بدون عارضه هدایت نماید.

بخش‌های بستری: بیمارستان دارای ۳ بخش بستری با ۴۳ اطاق بستری و ۵۰ تخت بیمار در اطاق‌های یک تخته و دوتخته و VIP با وسایل مناسب تجهیز شده است. دسترسی بیمار و همراهان جهت استفاده از اینترنت امکان پذیر است.

اطاق‌های عمل جراحی: بیمارستان دارای ۸ اطاق عمل است که بر اساس اعمال جراحی به این ترتیب تفکیک شده است: دو اطاق عمل مجهز به دستگاه سونوگرافی و لاپاراسکوپی و… برای اعمال جراحی نازائی، تعداد ۴ اطاق عمل برای جراحی‌های زنان مجهز به لاپاراسکوپی و Endovision، دو اطاق عمل برای عمل سزارین و خونریزی‌های اورژانس، این ۲ اطاق در مجاورت بخش زایمان قرار گرفته و امکان دسترسی سریع زائو در موارد اورژانس به اطاق عمل را فراهم نموده است. در ضمن تجهیزات و دستگاههای پیشرفته برای اعمال جراحی اختصاصی به منظور ترمیم آنومالی‌های دستگاه تولید مثل (واژینوپلاستی) همینطور دستگاه لایپوساکشن اولتراسونیک و ابزار‌های جراحی رحم و سرطان‌های رحم از طریق لاپاراسکوپی وجود دارد.

 

بخش زایمان: شامل ۶ اتاق labor مجهز به سیستم مراقبت ویژه (مونیتورینگ) ۴ تخت زایمان با امکانات زایمان بی‌درد، دستگاه بیهوشی، انکوباتور احیاء نوزاد و ….. تیم مامایی مجرب و کارآزموده و پرستاران ویژه ، پزشک زنان و پزشک بیهوشی مقیم ، مسئولیت مراقبت و کنترل بیماران را به عهده دارند.

بخش نوزادان: این بخش دارای۱۲ تخت می باشد و برای معاینه و نگهداری موقت نوزاد در نظر گرفته شده است.

بخش اورژانس: بخش اورژانس با ۴ تخت تحت نظر، بمنظور ارائه خدمات درمانی به بیماران اورژانس زنان و برای مراجعین غیر بیماریهای زنان، جهت ارائه خدمات اولیه تا زمان اطلاع و انتقال به مراکز مجهز دیگر مشغول به فعالیت می باشد.

بخش‌های مراقبت ویژه: شامل دو بخش ویژه نوزادان (۲۵ تخت) و بزرگسالان (۴ تخت)

آزمایشگاهها: آزمایشگاه IVF، آزمایشگاه آندرولوژی، آزمایشگاه عمومی‌ (با زیربنای ۱۲۰۰ مترمربع و تجهیزات آزمایشگاهی مدرن)

به علاوه این بیمارستان دارای بخش‌های تصویربرداری (رادیولوژی ، ماموگرافی، سونوگرافی و…)، آزمایشگاه، ژنتیک، فضاهای آموزشی و پژوهشی، بخش خدمات و امور رفاهی می‌ باشد.

آدرس: تهران – فاز ۳ شهرک اکباتان ، تلفن: ۴۴۶۷۰۸۸۸

منبع: مجتمع تخصصی صارم

http://nejabat.wordpress.com